Pozytywna Dyscyplina

Od kiedy poznałam Pozytywną Dyscyplinę nic nie jest takie samo, jak przedtem.

To metoda do pracy z dziećmi w rodzinie, szkole, szerszej społeczności, mało tego nawet nie metoda, to styl wychowania, sposób życia.

Pozytywna Dyscyplina pomaga  zrozumieć  dzieci,  wspierać ich naturalny potencjał, wychowywać je na mądrych, pewnych siebie, odpowiedzialnych i wrażliwych dorosłych, skutecznie radzić sobie z codziennymi trudnościami i wyzwaniami. Zakłada, że dzieci zachowują się źle, kiedy czują się źle. Wymyśliliśmy sobie, że aby zdyscyplinować dziecko, trzeba je ukarać, czyli sprawić, aby cierpiało. Po to, żeby zaczęło się zachowywać lepiej. A dzieci chętniej współpracują i uczą się nowych umiejętności, kiedy czują zachętę, wsparcie i miłość. Kolejną rzeczą, która bardzo do mnie przemawia jest to, że za każdym zachowaniem dziecka stoi jakiś cel. Jeśli dziecko nie ma zaspokojonych podstawowych potrzeb to zachowaniem to manifestuje, a my dobrze, gdybyśmy tę zakodowaną informację odczytali. I tak np. zakodowany komunikat „ zauważ mnie, zajmij mnie czymś pożytecznym” będzie manifestował się zachowaniami  zwracającymi naszą uwagę, często irytującymi, drażniącymi. Pozytywna Dyscyplina daje nam tu wskazówki, jak możemy zachować się, by nasza reakcja była motywująca ( tu należy zapoznać się z tabelą błędnych celów zachowania, gdzie wszystko jest dokładnie wyjaśnione).Odsyłam do informacji o metodzie na stronę pozytywnadyscyplina.pl

Zapraszam na szkolenia  Edukator Pozytywnej Dyscypliny w klasie w Ostrołęce i Łomży, które będę miała przyjemność prowadzić.

https://pozytywnadyscyplina.pl/events/ostroleka-pozytywna-dyscyplina-w-klasie-2-dni-warsztat/

https://pozytywnadyscyplina.pl/events/lomza-pozytywna-dyscyplina-w-klasie-2-dni-warsztatow/